Szybkość internetu | opinie

Szybkość internetu

internetW dzisiejszej pogadance o sieci będzie o 3 kamieniach milowych w rozwoju prędkości sieci. Zmusiło mnie do tego dowcipne porównanie, które znalazłem na wykop.pl (obecnie Grupa Allegro).

Pan internauta napisał tam o nowych serwerach pana Kim’a .com.

„jeden rack ma taką prędkość jak łącze Nowej Zelandii ze Światem”

Jestem w stanie w to uwierzyć, że jeden segment czyli 1 serwer w szafie ma większą przepustowość jak łącze NZ. Po jednym dniu testów jestem nawet tego pewien.

Pamiętam rok 1999 i gliwickiego przedsiębiorcę, wizjonera, który od komunistycznej wtedy TPSA kupił łącze 1mbit. To tak jakbyś teraz w Kirgistanie kupił MiGa 29 z pełnym uzbrojeniem i elektroniką. Ten sam poziom trudności. Gliwicki Kim miał na tym zarabiać więc zatrudnił gimnazjalistów, którzy sieć rozkładali po dachach na hubach ciągnęli kilometrami. Działało to wbrew matematyce i fizyce ale działało. Jedna burza paliła 300 urządzeń sieciowych, komputerów, kas fiskalnych. Piękne czasy kompletnie dzikiego zachodu w których modem 56 i kasa na rachunki dla TPSA były szczytem marzeń.

Gdzieś z początku lat 2000 gdy upowszechniło się SDI (prababcia Neostrady) ludziom zaczęło brakować kontaktu ze światem. Nie było mowy o ściąganiu czy oglądaniu filmów. Gadu-Gadu nazywało się SMSexpress bo więcej ludzi miało komórki od tych co mieli internet. Polska była połączona ze Światem łączem 100mbit. Dla IRCa wystarczało.

Dziś niektórzy mają 100mbit w ich stronę na 74,99 pln brutto.

Ja na skończonym zadupiu wysyłam do NZ z prędkością 15mbit i odbieram 10 na film, na drugim ekranie. Pięknie Panie (i Panowie).

 

VN:F [1.9.22_1171]
wszyscy głosują
ocena: 0.0/10 (0 opinie)
Tagi: , , , , , , , ,
Napisano w technika
  • Pirania

    Zawsze byli mi ciężko zrozumieć jak można siedzieć.przed 2 ekranami . Niby kobiety mają podzielna uwagę i ten kąt widzenia duży ale ja nie potrafię . Odkąd wróciłam,do oglądania tradycyjnego tv to już mnie ta prędkość neostrady mniej boli .

wpisz24

Szukaj wpisu na tej stronie. Wystarczy, że pamiętasz dwa, trzy słowa: